2nd Pillar – Confirmation of Excellence in Research
Věda a výzkum na UPVěda na UPPublikační činnost > Pilíř II - potvrzení výzkumné excelence

Pilíř II – potvrzení výzkumné excelence

Produkci narůstajícího objemu publikačních výstupů doprovází důraz na kvalitu, která se aktuálně odrazila v seznamu excelence, vytvořeném expertními panely Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Výsledky zveřejněné v únoru 2015 vyplynuly z metodiky hodnocení, jejíž součástí je nově Pilíř II. Smyslem je podpořit excelenci výzkumných organizací, které produkují nadprůměrnou kvality vědy a výzkumu.

Mezi dvacet procent nejlépe hodnocených výsledků za rok 2014 se zařadilo jedenáct vědeckých výstupů z pracovišť přírodovědecké, filozofické a teologické fakulty, které byly do kategorie excelence vybrány z celkového počtu 34. Úspěšnost univerzity tak dosáhla téměř 26 procent.

Nejvýraznější zastoupení má přírodovědecká fakulta s osmi excelentními výstupy z pracovišť Regionálního centra pokročilých technologií a materiálů (RCPTM), katedry optiky a katedry zoologie. Za společenské vědy se na seznam excelentních výsledků zařadily olomoucká romanistika a teologie.

Seznam vyhodnocených publikačních výstupů podle Pilíře II

Tabulka a graf úspěšnosti výsledků Pilíře II

Hodnocení podle Pilíře II je založeno na posouzení výsledků, které výzkumné organizace samy považují za excelentní a předloží je k expertnímu zhodnocení. Letošní seznam třídy A tvoří 290 výsledků. Odkaz na kompletní výsledky (PDF)